Ознака: убавина

Живот

Најубавото девојче на светот порасна и еве како изгледа денес – вистинска кукла!

Анастасија Књазева, девојчето од Русија која ја презеде титулата од Кристина Пименова за „Најубаво девојче на светот“ и кое сите ги освои со нејзините крупни и впечатливи сини очи, оваа […]

Сцена

Презира шминка, спие по 15 часа дневно, со денови јаде само лосос: Ова е бизарната рутина за убавина на Мараја Кери

Сопственичката на еден од најдобрите гласови во музичката историја за себе го одбира најдоброто, а нејзините ритуали за нега и грижа за себеси изненадија многумина – еве и зошто. Ова […]

Занимливости

Ова е дефинитивно најубавиот дом на Инстаграм: „Ѕирнете“ во неговата нежна, удобна и романтична атмосфера

Замислете дом кој е исполнет со меки перници, нежни бои, романтични декорации и дом во кој се чувствувате како да сте во најубавиот сон. Токму таков дом пронајдовме на Инстаграм […]

Нега и убавина

3 дневни рутини за убавина што ќе ги позајмиме од ајурведата

Зборот ајурведа буквално се преведува како „наука за животот“ или „уметност на долговечноста“. Доволно би било да обрнеме внимание на овие 3 рутини за убавина што можеме да ги воведеме […]

Нега и убавина

10 ситници што прават да изгледате неуредно

Кога ќе го слушнете зборот „неуреден“, сигурно замислувате некој со валкана облека и стари чевли. Но, постојат многу други ситни детали што можат да направат да изгледате неуредно. Износени или […]