Ознака: убавина

Нега и убавина

Што е „појадок-диета“ и дали ни помага да изгубиме вишок килограми?

И бабите и мајките нè научија дека појадокот е најважниот оброк во денот и дека никогаш не треба да го прескокнуваме. Особено не треба да го прескокнувате ако сакате да […]

Нега и убавина

Подгответе се за есенска диета со одлични резултати: За само една недела ќе доживеете големи промени

Од есенските намирници може да се направи мени од кое можете да си обезбедите доволно хранливи материи да не бидете гладни, а притоа, да слабеете. Тикви, брокули, пиперки, домати, зелка, […]

Нега и убавина

Секоја дама треба да поседува едно шишенце од ова масло: Ги брише брчките и ја обновува и најоштетената коса

Маслото од морков поседува многубројни лековити својства, па дури и малата количина од ова драгоцено масло има долготрајни поволни ефекти врз вашиот изглед. Исто како и растнието од кое потекнува, […]

Нега и убавина

Спремни за лето: 6 феноменални практични трикови за убавина

Дали вашиот костум за капење ви е мал или голем? Дали сакате да направите совршена подводна фотографија? Погледнете ги следниве трикови … Сите идеални камуфлажи за кои сме повеќе или помалку склони […]

Нега и убавина

Летна диета со краставица – може да намалите 5 килограми за 10 дена

Во комбинација со физичка активност, можете да намалите и до 5 килограми за само 10 дена. Основата на диетата е салата од краставица, која може да се јаде секојпат кога […]

Живот Магазин

Моника Белучи открива како се грижи, нејзините феноменални погледи за стареењето и физичкиот изглед

Таа е една од најубавите жени на сите времиња, позната по својот талент, природен изглед, но и харизма. Сите оние кои можеби заборавиле колку е волшебна сигурно се сетиле на […]

Нега и убавина

За убавина и здравје: Ова овошје ќе направи чуда за организмот, а вашата кожа ќе заблеска!

Ова вкусно овошје има толку многу здравствени и естетски придобивки што тешко е да се набројат сите Грозјето содржи витамини А, Б, Ц и Е, потоа минерали како натриум, фосфор, […]