Ознака: убиец

Црна хроника

Уапсен убиец од Арачиново

Притворен маж од Арачиново, расчистено кривично дело „убиство“На 15.11.2019 Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава донадлежното Основно јавно обвинителство Скопје го предаде Б.Р.(28) од с.Арачиново, порадиоснови на сомнение […]

Магазин

Се нашол во судница со убиецот на неговата тригодишна ќерка. Погледнете што му направил нејзиниот татко

Двејн Смит бил присутен на изрекување на казната на Јасмин Гордон и нејзиниот дечко Клифорд Томас, кои биле судени за смртта на неговата тригодишна ќерка Јамил Смит. Погледнете што се […]

Балкан

Убиецот на новинарката Маринова осуден на 30 години затвор

Заради силување и убиство на телевизиската новинарка Викторија Маринова бугарски суд го осуди Северин Красимиров на 30 години затвор. Телото на новинарката беше пронајдено на 6 октомври минатата година во […]

Црна хроника

33-годишна прилепчанка убиена пред очите на нејзиното 10-годишно дете

Доцна синоќа во населбата Тризла во центарот на Прилеп по претходна расправија била убиена 33-годишна жена. Убиецот е нејзиниот партнер со кого живеела во вонбрачна заедница. Осомничениот со неколку убоди […]

Црна хроника

Убиецот од Драчево-припадник на секта

Грозоморно убиство во Драчево кое вчера ја потресе македонската јавност денес открива пошокантен и погрозен пресврт на настаните. Тој, сепак не ја заклал својата 66-годишната баба туку и го прегризал гркланот, ги откриваат […]

Занимливости

Како да убиеш човек без докази: Четири дена подоцна нејзината ќерка била мртва

Серија морбидни случувања на интернет довелe до апсење на една жена од Алјаска, која сега е обвинета за убиство на своите деца и тоа во период од две години. 23 […]

Љубов и секс

ЕГО – најголемиот убиец на љубовните врски

Многу често се поставува прашањето „Кој е најголемиот виновник за распаѓањето на една врска?“ Ова прашање нема еден единствен одговор. Некои ќе кажат дека најголемиот уништувач е недостатокот на доверба, […]

Црна хроника

Почина најголемиот сериски убиец и водач на секта

Американскиот убиец Чарлс Менсон, одговорен за смртта на 35. лица, меѓу кои и актерката Шерон Тејт, почина на 83-годишна возраст во затворската болница.Тој минатата недела беше префрлен во болница од […]