Ознака: убиство

Вести Регион

Уапсен мигрант осомничен за убиство на пет лица во Македонија

Мигрантот, кој пред две недели е уапсен во Велика Кладуша, БиХ, е осомничен за убиство на пет лица во Македонија, откри во „Дневник“ на РТВ началникот на МВР за Унско-санскиот […]

Сцена

Дарко бил цел на обид за убиство, несреќата на пејачот не е случајност?

Во новиот број магазинот „Свет“ објавува теорија дека собраќајката на пејачот Дарко Лазиќ и не била само несреќна околност. Како што пишува магазинот, зад трагедијата стојат луѓе на кои пејачот […]

Сцена

Дарко бил цел на обид за убиство, несреќата на пејачот не е случајност?

Во новиот број магазинот „Свет“ објавува теорија дека собраќајката на пејачот Дарко Лазиќ и не била само несреќна околност. Како што пишува магазинот, зад трагедијата стојат луѓе на кои пејачот […]

Вести

Уапсен втор осомничен за убиството на новинарката Маринова

Уште еден осомничен поврзан со убиството на бугарската истражувачка новинарка Викторија Маринова е уапсен во Германија. Првиот осомничен поврзан со убиството беше ослободен без обвинение веќе вчера. Вториот осомничен, човек […]

Вести

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка ќе биде ослободен

Романскиот државјанин, кој беше задржан во притвор во рамки на истрагата за убиството на бугарската новинарка Викторија Маринова, ќе биде ослободен и против него нема да биде поднесено обвинение, изјави […]

Црна хроника

Повеќе лица приведени за двојното убиство на „Рузвелтова“

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски соопшти дека повеќе лица се приведени во СВР Скопје, на информативни разговори, со цел да се утврди точниот мотив и сторителите на двојното убиство […]

Црна хроника

Детали за убиството на Рузвелтова. Убиениот близок до власта

Касно синоќа е убиен Наим Ајети (десно со црната маица) брат на познат лихвар, убиен пред неколку години. Убиениот Наим Ајети е близок пријател со сопругот на градоначалничката на Арачиново […]

Црна хроника

Уште едно лице подлегна на повредите од синоќешната престрелка

Почина уште едно лице како последица од престрелката на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје која се случи ноќеска во 12:30 часот. Подлегнал на повредите утринава и 49-годишниот А.П. кој беше […]