Ознака: убиство

Црна хроника

Детали за убиството на Рузвелтова. Убиениот близок до власта

Касно синоќа е убиен Наим Ајети (десно со црната маица) брат на познат лихвар, убиен пред неколку години. Убиениот Наим Ајети е близок пријател со сопругот на градоначалничката на Арачиново […]

Црна хроника

Уште едно лице подлегна на повредите од синоќешната престрелка

Почина уште едно лице како последица од престрелката на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје која се случи ноќеска во 12:30 часот. Подлегнал на повредите утринава и 49-годишниот А.П. кој беше […]

Црна хроника

Пукотници на Рузвелтова во близината на СЈО

Вечерва едно лице е жртва на престрелка на Улицата Рузвелтова. Едно лице е убиено а уште едно се бори за живот. Изрешетаното возило застанало пред кафулето Галери. Според првичните, непотврдени […]

Црна хроника

Сите детали за свирепото убиство кое ја потресе Македонија

Надворешната канцеларија за кривични работи – Прилеп до Основното јавно обвинителство денеска поднесе кривична пријава против Е.Т. (24) од Битола, вработен во Министерството за внатрешни работи како полицаец во Полициска […]

Занимливости

Како да убиеш човек без докази: Четири дена подоцна нејзината ќерка била мртва

Серија морбидни случувања на интернет довелe до апсење на една жена од Алјаска, која сега е обвинета за убиство на своите деца и тоа во период од две години. 23 […]

Црна хроника

Трагедија ја потресе Македонија: Синоќа убиени татко, мајка и нивната малолетна ќерка

Во Дебар синоќа се случи тројно убиство. Смртно се застрелани маж, неговата сопруга и нивната малолетна ќерка. Полициската станица од општа надлежност во Дебар за настанот добила дојава од граѓанин, […]

Регион

Ајкула уби турист во познато летувалиште

Aјкула усмрти чешки турист во водите во близина на египетско одморалиште на Црвеното Море, објавија локалните власти. „Инцидентот се случил во четвртокот, 20 километри северно од Марса Алам, популарна нуркачка […]

Вести

Банална причина – Полицијата уби момче со Даунов синдром: Не сакал да го спушти пиштолот-играчка

Шведската полција во центарот на Стокхолм уби момче со Даунов синдром, кој кај себе имал пиштол играчка, јавија локалните медиуми. Полицијата отворила оган врз 20-годишниот Ерик Торел реагирајќи на „опасната […]

Живот

Убила жирафа и гордо позирала покрај неа велејќи дека ѝ се остварил сонот

Жената која предизвика бес кај јавноста откако на социјалните мрежи објави фотографија на која позира со 18 години стара жирафа која ја уби во Јужна Африка, се обиде да ја […]

Вести

Вработена во болница убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест

Британската полиција соопшти денеска дека уапсила една здравствена работничка под сомнеж дека убила осум бебиња и се обидела да убие уште шест други на одделение за новороденчиња во северозападна Англија. […]