Ознака: убиство

Вести

Долг од 300 евра бил причина за синоќешните настани во Ѓорче?

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на лице место во населбата Даме Груев, каде беше пронајдено безживотно тело на едно лице, наредена е обдукција, а […]

Македонија Црна хроника

Пронајден е мртов маж во Ѓорче Петров и пријавена е престрелка во Кондово

Мртов маж на улица вечерва е пријавен во скопската населба Ѓорче. Според првичните информации на Министерството за внатрешни работи случајот бил пријавен вечерва околу 21:40 часот. Телото е најдено на […]

Вести Видео Свет

Платеници на картелите се снимале себе си како убиваат 4 полицајци

Внимание видеото содржи насилие и убиства. Во видеото, очигледно направено од страна на напаѓачите, најмалку седум вооружени мажи чекаат во шумата пред да отворат оган со автоматско оружје врз државното […]

Вести

Соседите за хоророт во Драчево: Што велат за момчето кое ја закла баба си?

Ден по грозоморното убиство, крим-техничари се уште собираат докази од семејната куќа на улицата „Антон Димитров“ во скопско Драчево, во која дваесетгодишно момче со нож ја усмрти баба си. Момчето […]

Вести

Мајката на Кацифас кој беше убиен од албанската полиција се заканува дека ќе го убие Еди Рама

Засилено е обезбедувањето околу домот на албанскиот премиер Еди Рама и ограничено му е движењето во јавноста, по јавно упатената закана од мајката на Констандинос Кацифас дека ќе ја одмазди […]

Живот

Почина храброто дете кое ја спаси својата мајка од силување, но се здоби со тешки повреди на черепот

Шеснаесетгодишното дете кое ја спаси својата мајка од силување почина 19 месеци откако напаѓачот му го смачка черепот. Иван Вања Крапивин добро се опоравуваше иако изгуби поголем дел од челната […]

Регион

Пресметка на мафијата во Белград: Убиен бизнисмен, сопственик на позната коцкарница

Познатиот српски бизнисмен, сопственикот на една од најпознатите белградски коцкарници, Владо Поповиќ (43), бил убиен синоќа во Белград. Група маскирани насилници го пречекале пред кафулето каде седел и испукале повеќе […]

Вести

Не сакал да ја земе за жена, па го сварила и послужила на работниците

Жена од Мароко го заклала својот свршеник, го зготвила, па им го послужила на работниците. Полицијата во Обединетите Арапски Емирати соопшти дека Мароканка го убила својот свршеник и од неговото […]

Сцена

Еден месец откако и го убија сопругот на „Рузвелтова“ Мартина е неутешна

Некогашната македонска поп пејачка Мартина Димовска во 2015 година, како што објавија тогаш медиумите, се омажи за „бизнисменот“ Антонио Парапулов, кој беше повозрасен од неа, на што се противеше нејзиното […]

Вести Регион

Уапсен мигрант осомничен за убиство на пет лица во Македонија

Мигрантот, кој пред две недели е уапсен во Велика Кладуша, БиХ, е осомничен за убиство на пет лица во Македонија, откри во „Дневник“ на РТВ началникот на МВР за Унско-санскиот […]

Сцена

Дарко бил цел на обид за убиство, несреќата на пејачот не е случајност?

Во новиот број магазинот „Свет“ објавува теорија дека собраќајката на пејачот Дарко Лазиќ и не била само несреќна околност. Како што пишува магазинот, зад трагедијата стојат луѓе на кои пејачот […]

Сцена

Дарко бил цел на обид за убиство, несреќата на пејачот не е случајност?

Во новиот број магазинот „Свет“ објавува теорија дека собраќајката на пејачот Дарко Лазиќ и не била само несреќна околност. Како што пишува магазинот, зад трагедијата стојат луѓе на кои пејачот […]