Ознака: убиство

Вести

Убиен градоначалник поради мерки против короната, не им се допаѓале на членови на мафијата!

Убиен градоначалник поради мерки против короната, не им се допаѓале на членови на мафијата! Обеда Дурон Гомез, градоначалник на мексиканскиот град Махахуела, е убиен од страна на нарко-банди зашто ги […]

Црна хроника

Татко и син oд Мокриево убиени од швајцарски селанец

Татко и син oд Мокриево убиени од швајцарски селанец!! Двајца Македонци од Мокриево, според неофицијални податоци се убиени на 24.03.2020 од страна на швајцарски селанец во кантонот Вауд. Швајцарската полиција […]

Црна хроника

Борачот Нуиши е еден од убиените во казиното во Блаце

Албанскиот медиум „Зиртаре“ објави дека младиот борач Бунјамин Нуиши, кој беше член на боречкиот клуб Тефејуз  бил убиен во нападот на казиното во Блаце. Нуиши за последен пат настапи на Светскиот куп […]

Вести

Војник уби 20 луѓе и рани уште 31. Полициска акција е во тек (видео)

Војник уби 20 луѓе и повреди десетици други во вооружен напад во тајландскиот град Након Рачасима. Џакрапант Тома го убил својот надреден офицер, пред да украде оружје од касарна, соопшти […]

Издвојуваме Контроверзни фајлови

КОЈ ГО УБИЛ НИКОЛА ТЕСЛА?

Никола Тесла бил еден од најголемите и најнадарените луѓе на планетава. За родениот гениј многу пати нашироко се пишувало, така да нема потреба да додаваме ништо повеќе за Теслиониот живот, […]

Избор на уредникот

Трите сестри кои го убија таткото злоставувач излегуваат од затвор? Заврши случајот кој ја крена Русија на нозе

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат Алексеј Паршин, што би можело да […]

Вести

Во Атина застрелани двајца водачи на црногорскиот клан

Водачите на црногорски клан, Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ се убиени вечерва во преполн ресторан со гости во Атина, пренесуваат српските медиуми. Бруталното убиство на Стаматовиќ и Дедовиќ се случило […]