Ознака: убиство

Занимливости

Манекен го убил и кастрирал својот љубовник со отварач за вино

Младиот португалски манекен Ренато Сеабра, е осуден за кастрација и убиство на својот 65 годишен љубовник Карлос Кастро во Њујорк. Казната ќе му биде изречена на 21 декември.  Претепаното и […]

Балкан

Пред децата го убил нивниот домашен миленик

  Во неделата околу 20 часот, жителите на улицата Лазар Кујунџиќ, Белград, останаа шокирани од грозоморниот настан кој се случил пред нивните очи. Имено полицаецот од локалната полициска станица пред […]

Црна хроника

Се жртвувала себе си за да ја спаси својата ќерка од нарко-картел

Носејќи ја својата ќерка кон училиштето градоначалничката на мексиканскиот град Tiquicheo, Maria Santos Gorrostieta (36) била пресретната и напданата од група на припадници на нарко-картел со кои неуморната претставничка на […]