Ознака: убиство

Вести

Полицијата ги сопрела Али и Ангела неколку часа по убиството на Пино: Познато е што правеле таа вечер

Патрола на сообраќајната полиција ги сопрела Ангела Ѓорѓиевска и Али Фуркан неколку часа откако го убиле Пинета Секондо, додека со автомобилот „опел аскона“ на Фуркан се возеле од Ѓоре Петров […]

Вести

Која е Ангела, девојката на Пино- кој е последниот пат на убиеното момче?

Според сознанија на dosie.mk кои се дел од истрагата Пино бил намамен од девојката од скопската населба Ѓорче Петров, Ангела и вечерта кога исчезнал бил со неа. Во интерес на […]

Вести

Исчезнатиот Пино е пронајден мртов – бил убиен и фрлен во дупка

Пинета Секондо – Пино, 26-годишното момче кое исчезна во почетокот на декември минатата година, пронајден е мртов, дознава Плусинфо. Станува збор за убиство, за кое МВР тврди дека го расветлило. […]

Сцена

Познат актер тврди: „Мерилин Монро не почина од предозирање, ја уби Кенеди“

Актерот Џани Русо, познат по улогата на Карл Ричи во познатиот филм „Кум“, тврди дека имал афера со Мерлин Монро кога имал само 16 години и знае како таа навистина […]

Црна хроника

Притворен осомничениот за убиството во Тетово

На осомничениот за синоќешното убиство во Тетово судија му одреди 30-дневен притвор, на предлог на надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово, кое нареди и истражна постапка против лицето […]

Сцена

Дајана по убиството на Версаче: Ќе го направат истото со мене додека сум во автомобил

Принцезата Дајана е на јахта во Средоземното Море со љубовникот Доди ал Фаед кога до неа доаѓа информацијата за убиството на еден од најблиските пријатели, Џани Версаче. Италијанскиот дизајнер е […]

Вести

Градоначалникот на полскиот град Грањск преминал во болница…

Градоначалникот на полскиот град Грањск преминал во болница… откако на улица е избоден до смрт. Ова се случило за време на добротворен концерт. Напаѓачот се приближил и по се изгледа […]