Ознака: украсување

Живот

Украсете го вашиот дом за Велигден, брзо и ефтино: Едноставни и ефективни празнични украси

Ова се некои од предлозите за тоа како можете да го украсите вашиот дом и празнична трпеза за најсреќниот христијански празник. За време на празниците, кога повеќето семејства се заедно, […]

Занимливости

Фантастични идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом ќе изгледа раскошно

Збогатете го изгледот на вашиот дом со следните прекрасни идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом, започнувајчи од самиот главен влез, ќе изгледа едноставно раскошно и ќе […]

Сцена

Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Џенифер Лопез и покрај бројните ангажмани се подготвува и за новогодишните и божиќните празници. Латино дивата на Инстаграм покажа како го украсила својот дом. Бела елка, со бели лампиони, многу […]

Сцена

Вака Драгана Мирковиќ ја украси куќата во Виена!

Фолк ѕвездата веќе со години живее во австриската престолнина со сопругот Тони Бјелиќ и наследниците Марко и Мануел, а одлучија за време на празниците во нивниот дом да преовладува новогодишна […]

Сцена

Еве како е украсен домот на Роналдо за Божиќ

По повод новогодишните и божиќните празници, Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез, објавија фотографии на социјалните мрежи од своето семејство.Ова е прва слика од нив шестмина како семејства во предпразничната атмосфера […]

Вести

Како преку ноќ фирмата која го украсува Скопје стана прифатлива за Петре Шилегов и СДС?

Една фирма веќе десетина години успева да ги добие сите тендери за новогодишно украсување на главниот град, но и на повеќе општини во Скопје и низ Македонија, а за последните […]