Ознака: фета сирење

Кулинарство

Пита од стар леб, спанаќ и фета сирење: Брз оброк кој ќе ги задоволи сите ваши вкусови

Денеска ви претставуваме одлична идеја за брз појадок или вечера во која со сигурност ќе уживате. Потребни состојки: – неколку кришки стар леб – 4 јајца – 30 мл. масло […]

Кулинарство

Салата од круши и фета сирење: Еве како да го направите рецептот кој се наоѓа на листата со кралски јадења

Салатата од круши е една од најнеобичните, но и тоа како им е омилена на оние кои ја пробуваат. Исто така се наоѓа на листата со кралски јадења. Состојки: – […]