Ознака: финале

Сцена

Со „Proud“ и „I’ll Never Love Again“ – Антониа растури во суперфиналето на „Ѕвездичките на Пинк“, а ова е победникот на шоуто

Вчера заврши големото финале на „Ѕвездичките на Пинк“, а нашата Антониа Гиговска за жал не победи и го заврши натпреварувањето уште во вториот круг. Во супер финалето таа се претстави […]

Сцена

Тамара Тодевска со песната „Proud” прва се пласира во финалето на Евровизија

Нашата Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години по одличниот настап во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел […]

Меѓународен фудбал

Распродадени билети за финалето на СП 2018

Нема веќе билети за финалето на Светското фудбалско првенство во Русија, објави ФИФА на својата веб-страница. Во решавачкиот натпревар на турнирот, кој ќе се игра во Москва на стадионот „Лужники“ […]

Ракомет

Груевски со поддршка за Вардар во финалето против ПСЖ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и денеска го бодри Вардар во Ланксес Арената во Келн, каде нашиот шампион во моментов игра против ПСЖ во финалето од Лигата на шампионите.По 30 […]

Вести

Ново финале за Оливера Наковска- Бикова во Рио

На Параолимписките игри во Рио де Женеиро, македонската натпреварувачка во стрелаштво Оливера Наковска- Бикова успеа да се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 50 метри. Таа со 528 кругови […]

Останати спортови

Оливера Наковска-Бикова се пласираше во финалето на Параолимписките игри во Рио

Македонската претставничка на Параолимписките игри во Рио, Оливера Наковска – Бикова успешно ги мина квалификациите и се пласира во финалето во дисциплината воздушен пиштол 10 метри.Во конкуренција на 19 натпреварувачки […]

Сцена

Еве зошто Сања Кужет и Воја Недељковиќ не го водеа финалето на Ѕвездите на Гранд!

Директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ се нашол во  улога на водител на суперфиналето на „Ѕвездите на Гранд“, наместо Сања Кужет и  Воја Недељковиќ, а набрзо објаснил  зошто   тоа се […]

Меѓународен фудбал

Вечерва ФИНАЛЕ: Франција и Португалија во решавачка битка за трофејот на ЕУРО 2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство.Французите беа европски прваци во 1984 […]

Сцена

Видео: Леонтина: „Ти си пример за перфектно пеење“: Антониа Гиговска ОВАА песна ја посвети некому и на сите им покажа како се пее!

Иако заврши како седмопласирана нашата Антониа Гиговска им покажа на сите како се пее.Победнички настап на нашата Антониа. Во самата завршница на натпреварот кога  останаа само осум деца кои се […]

Сцена

Видео: Мартија „растури“ во финалето: Оваа изведба доби овации!

Ова е настапот со кој Мартија ја воодушеви публиката и жирито во студиото на „Пинкови Ѕвездички”. Феноменалната Макеоднка се претстави со ”Writings on the wall” и доби овации од публиката и безброј […]