Ознака: Френк Лампард

Меѓународен фудбал

Бенитез „СЕ ПОПИШМАНИ“, Лампард и Кол ќе останат во Челзи?

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи, шпанецот Рафа Бенитез, изјави дека дошло до големо недоразбирање и дека тој не е човекот кој одлучува околу тоа дали Лампард и Кол би останел […]

Меѓународен фудбал

Бенитез нема да смета на Кол и Лампард

Англиските медиуми пренесуваат дека новиот тренер на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, во зимскиот преоден трансфер-период ќе ги продаде Френк Лампард и Ешли Кол. Превземањето на клупата на Челзи од […]