Ознака: фудбал

Вести Меѓународен фудбал

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина

Поради Корона вирусот се одложи фудбалското првенство во Кина кое што требаше да започне на 22 февруари. Нов термин не е сеуште соопштен. Повеќе за Корона вирусот прочитајте тука Со […]

Меѓународен фудбал Спорт

Судија дојде мртов пијан на фудбалски натпревар во Чешка, не можеше да стои на нозе

На фудбалски натпревар од младинска категорија во Чешка, линискиот судијата дојде мртов пијан, сиротиот не знаеше кај тера, падна на земја, па уште и не сакаше да го напушти теренот. […]

Инстаграм

Дали вреди за сите пари: Фудбалери даваат по 50.000 долари за една ноќ со оваа Бразилка

Наталија Гарибото е една од најпознатите бразисли блогерки. Таа има милиони следбеници на Инстаграм и вели дека од рекламирањето на своето тело може добро да се заработи. Поради нејзините совршени […]

Меѓународен фудбал

Роналдо најави крај на кариерата!

Кристијано Роналдо во разговор за португалската телевизија ТВИ зборуваше за својата иднина. Роналдо веќе повеќе од деценија е еден од најдобрите играчи на светот, благодарение на своето фудбалско знаење, но […]

Сцена

Карлеуша се огласи за прв пат по скандалот и голите фотографии: Ме боли душата!

Јелена Карлеуша изминатиов период беше во центарот на вниманието по секс-аферата и голите фотографии кои ја кренаа јавноста на нозе. Емисијата „Ексклузивно“ за телевизија Пинк, ја објави нејзината прва јавна […]

Љубов и секс

Еве што им е поважно на мажите – фудбал или секс?

Многупати се воделе дискусии за тоа што им е поважно на мажите, фудбалот или интимноста со саканата личност. Имено, меѓу испитаните мажи, во шест различни земји – Белгија, Англија, Германија, […]

Занимливости

Мајсториштата од Гостивар кои го “олеснаа” “Моцарт” за 9 милиони: Утакмиците ги чекав ноќта на бензиска (ВИДЕО)

Откако во првите две епизоди Ико направи тотално промашување со предложените тикети, во новата епизода “Кладилничарски муабети” ги повика напомош дечките од Гостивар кои неодамна успеаа да добијат околу 9 […]