Ознака: фудбал

Меѓународен фудбал

Фановите на Галатасарај со пречек за Манчестер Јунајтед: „ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ПЕКОЛОТ“ (ВИДЕО)

Навивачите на екипата на турски Галатасарај им приредија дочек на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, со што им покажаа и докажаа дека на натпреварот во Лигата на Шампионите ги чека вистинска […]

Меѓународен фудбал

Михајловиќ: Нема да играме ако генералите го изведат почетниот удар

Хрватска наредниот натпревар од квалификациите за Светското Првенство во 2014 година го игра против Србија во Загреб. По ослободителната пресуда на хрватските генерали Ante Gotovina и Mladen Markac, некој на […]

Меѓународен фудбал

Најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите

Сега, кога веќе помина добар дел од сезоната 2012/2013, конечно можеме да започнеме да шпекулираме кои се најголемите фаворити за освојување на најпрестижниот светски трофеј во клупска конкуренција. Иако сме […]