Ознака: хит

Сцена

ОВА Е ВИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА СМРТТА НА ДИНО ДВОРНИК, МИСТЕРИЈАТА конечно е РЕШЕНА!

Пред 14 години јавноста беше шокирана од веста за смртта на Дино Дворник. Познат како „кралот на фанкот“, сплитскиот музичар е запаметен по неговите хитови кои се популарни и денес. […]

Занимливости

Украси исполнети со џин се најновиот хит во оваа празнична сезона

Украси односно топчиња исполнети со џин се идеја на една британска компанија и не се сомневаме дека ќе бидат вистински хит за претстојната сезона на празничните забави. Иако сме на […]

Мода

Без овој аксесоар зимата е незамислива: Со него секојдневниот стајлинг изгледа поинтересно

И оваа година овој моден детаљ е на врвот на модната листа. Капата освен што грее, истовремено е и совршен зимски моден детаљ. Секој стајлинг го прави поинтересен, а може […]

Сцена

Лила повторно го запеа својот хит, а погледнете кој пејач ѝ прави друштво

Македонската водителка Лила Филиповска со секоја своја објава на социјалните мрежи привлекува внимание. За оние што не знаат, Лила Филиповска пред 20 години имаше кратка музичка кариера. Таа имаше неколку […]

Занимливости

Овој дедо од Србија стана хит: Погледнете каква заштитна маска носи во автобус

Дедо од Белград стана хит на интернет, а голем дел од луѓето кои коментираат не можат да утврдат дали станува збор за “кабриолет“ маска или добар принт. На фотографијата која […]

Занимливости

Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе

Белгиската министерка за здравство, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманието на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави. Овојпат тоа е поради заштитната маска. Во […]