Ознака: хит

Мода

Заборавете на локните и плетенките: Најдобрата фризура за почетокот на 2019-та година

Совршената фризура за зимската сезона е истовремено едноставна и ефективна, елегантна и модерна. Покрај тоа што одлично ќе ја дополни секоја модна комбинација, оваа фризура е најдобриот избор за секоја […]

Мода

Кадифеното сако е вистински хит оваа есен

Веќе знаете дека кадифето е еден од омилените зимски материјали, па така сите парчиња изработени од истиот се добредојдени. Без разлика дали ќе одберете целосен женски костим, здолниште, фустан или […]

Мода

Миди фустаните се вистински хит, а еве кои чевли се најдобриот избор за нив

Фустаните со миди должина кои достигнуваат до или под колената никогаш не биле волку популарни. Но сепак, поголемиот дел од жените ги одбегнуваат бидејќи не знаат со што да ги […]

Сцена

Цец доби конкуренција: Анастасија сними песна, а кога ќе видите колку прегледи има за неколку часа ќе се онесвестите

Ќерката на најпознатата балканска пејачка Цеца за прв пат ја оствари својата најголема желба. Имено Анастасија Ражнатовиќ вчера ја промовираше својата прва песна и спот за песната „Совршен пар“.  […]

Живот

Душек во форма на пеперутка ги освои сите социјални мрежи

Како што навлегуваме подлабоко во летото, така сме изложени на сè повеќе и повеќе фотографии од уживање во базени, езера и мориња. Поточно, најубавите слики на кои изгледа како луѓето […]

Мода

Хајди Клум во модна комбинација која е апсолутен хит за ова лето

Синоќа Хајди Клум прошета во Њујорк во хит парче облека за ова лето, но целото внимание го украле нејзините стапала. Славната манекенка носела долг црно-зелен комбинезон со тропски дезен кој […]