Ознака: цимет

Кулинарство

Рецепт за највкусната есенска гранола со јаболко и цимет

Оваа есенска гранола е збогатена со парчиња јаболко и цимет, како неодолива комбинација за постудени денови. Гранолата е секогаш одличен избор за појадок, полн со хранливи состојки, секогаш подготвен за […]

Здравје

Намалете го високиот крвен притисок за само 10 секунди: Кога немате таблета при рака, ова проверено делува

Високиот крвен притисок е тивок убиец, а за да ја спречите неговата појава потребно е да ја регулирате исхраната. Тоа веројатно веќе го знаете, но она што можеби не го […]

Здравје

Циметот помага против состојба на преддијабет

САД – Циметот ја подобрува контролата на шеќерот во крвта кај лица во преддијабетна состојба и може да го забави неговиот развој кон дијабетес, велат новите научни сознанија објавени во […]

Живот

Лате со цимет и мед

Подгответе го овој вкусен пијалак за многу кратко време Лате со цимет и мед Потребни состојки: 5 лажици мед 2 лажички цимет 700 милилитри незасладено бадемово млеко 700 милилитри кафе […]