Ознака: Ченто

Вести

МВР: Лажна вест е престрелката во Ченто, имало сообраќајка

МВР демантира дека вечерва имало пукање и убиство во Ченто. -Дел од порталите, вечерва шират лажни вести за наводна престрелка во скопската населба Ченто и дури лицитираат со повеќе убиени. […]

Црна хроника

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ

Кривични за 18 „играорци“ од Гевгелија и за уште 23 лица од Сингелиќ Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната […]

Црна хроника

Во населба Ченто се степале наставник и ученик

Физичка пресметка помеѓу 15-годишен ученик и наставник се случила завчера попладне во училиште на улицата Фуштанска во Скопје по претходна расправија, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил Х.Ф.(43) од […]

Издвојуваме

Ченто за претседател на СМК!

Со внимание го прочитав предлогот и иницијативата во кој предлог се споменува моето име за нов Претседател на Светскиот Македониски Конгрес. Со оглед на моменталната политичка ситуација во нашата татковина, […]

Избор на уредникот Издвојуваме Историја

Филип Петровски пред година дена ги предвидел работите во ВМРО со 90 проценти точност

На 14ти јануари, скоро пред цела година дена Филип Петровски дал визија за работите во ВМРО-ДПМНЕ. Сега кога се чита овој статус може да се забележи дека над 90 проценти […]

Избор на уредникот

Ченто и Југ: Одиме до крај судот нека реши а не политичките елити!

Од извори во затворот во Шутка дознавам дека обвинетите Јане Ченто и Игор Југ нема да поднесат барање за амнестија бидејќи веруваале дека делото ќе падне и дека тие веќе […]

Вести

Детали за земјотресот кој вчера ги стресе скопјани

Земјотрес ги вознемири скопјани вчера. Во 21:29 часот беше почувствуван земјотресот . Според деталната мапа, епицентарот на земјотресот е во скопската населба Ченто. На официјалниот сајт каде се објавуваат детални […]