Ознака: Шарена револуција

Вести

Боки 13 призна: Бев поддржувач на СДСМ и Шарената „револуција“

Меѓународниот сојуз е невладина, а не хуманитарна организација под капата на Европската Унија. Останатите обвинети се обвинети заради мене, истакна во своето воведно обраќање обвинетиот Бојан Јовановски на денешното рочиште […]

Uncategorized Вести Македонија

Ирена Ристиќ ја носеле во “Бардовци“ зошто одбила алкотест, тврди МВР

Сагата продолжува Во билтенот на МВР е регистрирано дека актерката Ирена Ристиќ заедно со уште едно лице синоќа по полноќ го нарушувале јавниот ред и мир на булеварот “Илинден“ на […]

Вести

Милион ипол евра за шарените и невладините во предизборието

Околу 94.827.136 денари или 1.541.905 евра, државни пари беа префрлени на сметките на невладините организации од 7-ми август до денес.На самиот финиш од предизборната кампања, за промоција на политиките на […]

Вести

СДСМ тотално расчистува со културата од аспект на национален интерес и воведува хаос

Министерството за култура го гледм како Министерство за одбрана. Ние сме мала држава, немаме агресивни амбиции кон другите држави, но имаме една култура која е специфична, посебна и која има […]

Вести

Попсимонова од Шарената револуција: Ало СДСМ, не ми се допаѓаат сдсмовските интриги, во вас гледам ароганција, самобендисаност, целосна заслепеност

„Ова го пишувам затоа што од ден во ден гледам сé повеќе мои разочарани соборци. Некои од нив најавуваат и повикуваат на апстиненција на претстојните избори, а беа во првите […]

Вести

Ова е атентаторот на Тодоров, дел од „Шарената револуција“ на СДСМ

Инцидентот се случил пред околу половина час, пред влезот на Министерството за здравство.Обид за убиство на поранешниот министeр за здравство и екс вицепремиер. Тоа го сторил Љупчо Стојановски, 57 годишен […]

Вести

Да се потсетиме како беше уништувана државата!

Демонстрантите од „Шарената револуција“ истурија боја во фонтаната од Воинот на коњ. Инаку, на денешниот протест, возачот на комбето на „Шарена револуција“ доби засилување од „застава 101“.Демонстрантите на протестите со […]

Вести

И Шарената револуција застана зад Тиранската платформа

Откако СДСМ и Зоран Заев во целост ја прифатија, поддршка за Тиранската платформа доаѓа и од лица учесници во таканаречената „Шарена револуција“ на СДСМ/Сорос која со месеци насилно протестираше низ […]

Вести

Вељаноски го замолкна Богоевски: Милионските штети од вашата Шарена револуција ги плаќаат сите граѓани

Со Шарената револуција, два пати беше оштетен овој законодавен дом. Првиот пат се плати штета од 600.000 денари, вториот пат од 1 милион 200 денари кои ги платија граѓаните на […]

Вести

Формула за успех на Павле Богоевски: Уништувај државен имот, намерно бегај од судот и стани пратеник од СДСМ

Павле Богоевски кој беше лидер на платеничката Шарена револуција на СДСМ е примерот како партијата дејствува.Тој стана познат по дивеењето и уништувањето на државниот имот како и нападите врз полицијата […]

Вести

Лавров за Македонија: Американскиот амбасадор е режисер на обоена револуција

Сведоци сме на превирањата во Македонија по изборите, наметнување на волја на народот од страна на американската амбасада, атмосфера која потсетува на револуцијата во Украина…Пред скоро две години, министерот за […]