Ознака: Шпанија

Сцена

Драма еруптира откако се појави полугола жена (фотобомба) додека одеше во живо шпански новинар

Драма еруптира откако се појави полугола жена (фотобомба) додека одеше во живо шпански новинар Шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос е во „жешка вода“ откако убавицата облечена само во прслук влезе во […]

Вести

Во Шпанија најмалку смртни случаи за еден месец

Во Шпанија во изминатите 24 часа се регистрирани најмалку смртни случаи од коронавирусот во последниот месец – 288, соопшти Министерството за здравство на земјата. Вкупниот број на починати изнесува 23.190. […]

Фото

Светот е вест, празните улици на Каталонија

Светот е вест, празните улици на Каталонија Светот е вест, празните улици на Каталонија снимени вчера, 31 март. Испразнети сосема поради стравот од КОРОНА ВИРУСОТ… СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ […]

Вести

КОРОНАВИРУС: Заразени над 700 илјади, починати над 33 илјади

КОРОНАВИРУС: Заразени над 700 илјади, починати над 33 илјади Не стивнува и не успорува пандемијата на КОРОНА ВИРУСОТ глобално. Напротив се позагрижувачки се бројките кои официјалните лица ги соопштуваат, за […]

Вести

Шпанија ја надмина Кина по бројот на починати од КОРОНА ВИРУСОТ

Шпанија ја надмина Кина по бројот на починати од КОРОНА ВИРУСОТ Во последните 24 часа во Шпанија се регистрирани 738 смртни случаи од коронавирусот. Тоа е досега најголема бројка на […]