Ознака: Шпанија

Занимливости

Како шпанската полиција ги забавува граѓаните?

На социјалните мрежи деновиве кружи видео од полицајци во Шпанија кои патролираат низ градот со возилата, но освен тоа, прилично добро го забавуваат народот. These Spanish policemen know exactly how […]

Вести

Македонија влезе во НАТО, Шпанија го ратификуваше протоколот

Македонија влезе во НАТО, Шпанија го ратификуваше протоколот. Сликата беше малку чудна бидејќи седиштата беа празни и гласањето се одвиваше онлајн, поради кризата со КОРОНА вирусот, кој денеска ескалира токму […]

Вести

Шпанија го мина психолошкиот праг од над 10 илјади заразени, речиси 500 смртни случаи

Во Шпанија се регистрирани повеќе од 10 илјади случаи на заболени од новиот коронавирус, соопшти шефот на здравствената служба Фернандо Симон. Во Шпанија за едно деноноќие се регистрирани 1337 случаи, […]

Вести

Во Шпанија над 2.000 заразени и 100 починати од Ковид-19 за еден ден!

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Шпанија за еден ден се зголеми за 2.000 лица, а во последните 24 часа починаа околу 100 луѓе, соопшти шпанското Министерство за здравство. […]

Вести

Сопругата на премиерот на Шпанија е позитивна на тестот за КОРОНА

Сопругата на премиерот на Шпанија е позитивна на тестот за КОРОНА. Бегона Гомез е позитивна на смртоносниот Ковид-19, потврди шпанската влада. Оваа вест доаѓа откако Шпанија влезе во целосен КАРАНТИН […]

Вести

Шпанија ги затвори училиштата и универзитетите поради Ковид-19

Училиштата и универзитетите во регионот на Мадрид нема да бидат отворени две недели почнувајќи од среда, што е една од мерките за спречување на ширењето на новиот коронавирус. Тоа го […]

Вести

Шпанија го ратификуваше протоколот за пристапување во НАТО на Македонија

Шпанија го ратификуваше протоколот за пристапување во НАТО на Македонија. Пратениците гласаа со големо мнозинство 279 За, 1 беше против, и 51 беа воздржани.   ✅ El #Pleno aprueba el […]