Ознака: Ѕвездите на Гранд

Сцена

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Мартинијан Кириловски помина понатаму, во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Тој ги испеа песните „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ и „Волим осмех твој“ од Тоше Проески. За пеењето доби комплименти […]

Сцена

Нервозна и остра: Вака се однесуваше Карлеуша со кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“

За разлика од останатите членови на жирито, Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ пристигнала 10 минути подоцна, а таму ја чекаа новинарите бидејќи целото внимание е свртено кон […]

Сцена

Бараа од Марија Шерифовиќ да облече здолниште, но тоа го направи тој

Уште откако стана составен дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ ја тера Марија Шерифовиќ во едно издание да се појави во здолниште, но таа константно одбива. Сепак, […]

Сцена

Прво снимање на „Ѕвездите на Гранд“ без Карлеуша: Вики не можеше да ги сокрие солзите

Јелена Карлеуша поради смртта на нејзината мајка нема да се појавува на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а нејзина замена во жирито е Ивана Петерс од Негатив, која заедно со […]

Сцена

Ги напушта ли Марија Шерифовиќ “Ѕвездите на Гранд“?

По објавите на одредени медиуми во регионот дека, наводно, Марија Шерифовиќ ќе ги напушти “Ѕвездите на Гранд“, а нејзино место ќе го заземе Мира Шкориќ, се огласи и продукцијата и демантираше. […]

Сцена

Таа ќе ја замени Јелена Карлеуша во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Калруша некое време нема да учествува во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради смртта на нејзината мајка. Засега не е познато дали Јелена воопшто ќе се врати на […]

Сцена

Нашиот Дамјан со одличен настап на „Ѕвездите на Гранд“: На ова младо момче е новата музичка надеж

Во новата емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапи шеснесетгодишниот скопјанец Дамјан Димевски. Со песните „Плавуша“ од Кичо Слабинац и „Во коси да ти спијам“ од Тоше Проески […]

Сцена

Македонецот на кој Карлеуша е горда: Уште една одлична изведба на Мартинијан

Прекрасната песна „Километри“ на Влатко Лозаноски беше изборот со кој Мартинијан настапи оваа недела на Ѕвездите на Гранд. Очекувано, песната ја испеа одлично и со многу емоции, што предизвика воодушевување […]