Ознака: Ѕвездите на Гранд

Сцена

Карлеуша навредуваше кандидатка, а потоа таа го возврати ударот

Јелена Карлеуша дефинитивно „им падна“ во очите на кандидатите, но и на публиката во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, откако широката народна маса имаше прилика да ги види нејзините интимни […]

Сцена

Саша Поповиќ ја предупреди Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“: „Ако не се прибереш да направиме пауза во соработката“

На снимањето на првата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша се појавила нервозна и нерасположена. Пејачката била негатвина, мрзлива, а најголемиот број кандидати останаа без нејзин глас. „Навистина многу […]

Сцена

Карлеуша направила скандал и на снимањето на “Ѕвездите на Гранд“

По едно откажување на снимањето Јелена Карлеуша, како голем професиналец, на време стигна на презакажаниот термин на “Ѕвездите на Гранд“, каде е член на жирито и ментор на натпреварувачите. Секоја […]

Сцена

Се обиде да ги сокрие и побегне: Карлеуша во „Ѕвездите на гранд“ со лекови излезе од автомобилот

Јелена Карлеуша кришум се врати од Кина и отиде на снимањето на Ѕвездите на Гранд, каде не се одвојувала од својот телефон и лекарствата.Таа цело време е под присмотра на […]

Сцена

Карлеуша безобразно распали по македонскиот пејач: „Ти си нешто најодвратно„!

Во последното снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше Стефан Величковски од Скопје. Стефан доби четири гласа, односно од Вики Миљковиќ, Џорџе Давид, Јелена Карелуша и Ана Бекута.Тој истакна дека […]

Сцена

Шабан Шаулиќ откри пикантерии за „Ѕвездите на Гранд“

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ беше дел од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. По напуштање на регионалното шоу, Шабан откри непознати детали за ова музичко шоу. Тој истакна дека […]

Сцена

Сузана Јовановиќ откри зошто никогаш нема да биде дел од „Ѕвездите на Гранд“

Сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ зад себе има успешна кариера, но сега повеќе е посветена на семејството и домашните обврски. Иако, Поповиќ од многу аматери направи ѕвезди, сепак не […]