Ознака: Ѕвездите на Гранд

Сцена

АЦА ЛУКАС СЕ ВООДУШЕВИ: „Тебе би ти дал глас дури и ако со мојата родена мајка пееше во дуел!“

Игор Гмитровиќ синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ се најде во дуел со Саво Перовиќ и двајцата приредија спектакл за гледачите.Со оглед на тоа што двајцата добиле по седум гласови од […]

Сцена

ЛУДИЛО ВО СТУДИОТО: Поради кој кандидат Марија Шерифовиќ се качи на маса?

Втората епизода од петтиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ носи нови возбуди, а судејќи по најавата нѐ очекува лудило.Оваа сабота ќе имаме прилика да видиме вистинска музичка борба помеѓу кандидатите, […]