Ознака: Јелена Марјановиќ

Сцена

Уапсен Зоран Марјановиќ! Осомничен за убиството на Јелена Марјановиќ

Зоран Марјановиќ, сопругот на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, која на 2. април беше убиена на насипот кај Борча во Црвенка, е во 30 дневен притвор за грозоморното убиство.Како што дознава српскиот […]

Сцена

Сопругот на Јелена: „Деновите на злосторникот му се изброени“

Сопругот на Јелена: „Деновите на злосторникот му се изброени“Денеска се навршуваат 13 месеци од бруталното убиство на пејачката Јелена Марјановиќ. Станува збор за случајот кој го интригира вниманието на јавноста […]

Сцена

Година тага и мистерија од убиството на Јелена, нејзината свекрва…

Една година од убиството на Јелена, нејзината свекрва…Семејството на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ денеска на горбиштата доживува тешки моменти на годишнината од смртта на пејачката. Зоран Марјановиќ во црнина скршен […]

Сцена

Една година по бруталното убиство Јелена Марјановиќ, убиецот е сеуште на слобода

За два дена ќе биде годишнина од смртта на ѕвездата на Гранд, пејачката Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Една година по бруталното убиство, убиецот е сеуште на слобода. Српскиот Курир излезе со најужасните […]

Сцена

Хорор: Убиецот забил колец на местото каде што ја убил пејачката Јелена Марјановиќ

Дрвена палка налик на глогов колец осамна вчера наслонета на мермерното одбележје на местото каде минатата година беше пронајдена ѕверски убиената Јелена Марјановиќ.Глетката која ја затекнаа мештаните им ја заледи […]

Сцена

Директорот на српската полиција најави апсење на убиецот на Јелена Марјановиќ!

Пејачката Јелена Марјановиќ е убиена на почеток на април оваа година, а уште нема информации за убиството и кој го сторил тоа дело.Но, изјава на директорот на полицијата ја подгреа […]

Сцена

Директорот на полицијата открива: Знаеме кој ја уби пејачката Јелена Марјановиќ

Убиството  на пејачката Јелена Марјановиќ во  Борча веќе со  месеци е во  центарот на вниманието на јавноста поради својата мистериозност и суровост. Полициската истрага деноноќно   работи  на расветлување на овој  случај. […]