Ознака: Јелена Марјановиќ

Балкан

Малата Јана пронајде фотографија од убиената мајка: Нејзините зборови го погодија Зоран во срце!

Ќерката на Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, ни осум месеци од убиството не ја заборавила мајка си.Јана пронашла фотографија на мајка си, која семејството ја сокрило после злосторството, открива за српски Курир, […]

Балкан

Зоран е неутешен осум месеци по трагедијата: Се надевам дека полицијата ќе дознае кој монструм ја уби Јелена!

Убиството на пејачката на „Гранд“ Јелена Крсмановиќ Марјановиќ (33), која е пронајдена мртва на насипот Црвенка во Борча пред 8 месеци, сѐ уште не е разјаснето, ниту полицијата го има […]

Сцена

Зоран Марјановиќ на својот фејсбук профил објавил дека убиецот на неговата сопруга…

Зоран Марјановиќ, сопругот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, открил дека монструмот кој  стои  зад  суровата ликвидација  наскоро ќе биде уапсен. Марјановиќ на социјалните мрежи објавил  дека истрагата  во  врска со […]

Сцена

ПОЛИЦИЈАТА ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Пиша убиецот на Јелена Марјановиќ

Повеќе од седум месеци поминаа откако ја убија пејачката Јелена Марјановиќ на насипот во Борча. Полицијата и понатаму го бара причинителот на ова ѕверско дело.Неколку пати до сега се појавуваше […]

Сцена

Осудена е свекрвата на Јелена Марјановиќ!

Свекрвата на убиената пејачка Јелена Марјановиќ – Зорица Марјановиќ, осудена е денес на условна казна затвор од три години поради занимавање со надрилекарство врз основа на договор кој претходно го […]

Сцена

Свекрвата на Јелена Марјановиќ во полиција! Дали таа…

Зорица Марјановиќ, свекрвата на убиената пејачка (33), повикана е утре во обвинителството во Нов Белград, каде ќе даде исказ по повод крвичнотот дело надрилекарства.Инаку, против неа пред неколу месеци поднесена […]

Црна хроника

Германска Јелена Марјановиќ: Убавица која сите ја сакале отишла на трчање и не се вратила. Ја пронашле МРТВА!

Каролин Грубер (27) од Германија, отишла на трчање. Кога не се вратила, ја барале полицајци, пожарникари, доброволци. Пронајдена е мртва во шума. Обдукцијата покажала дека била убиена и силувана. Жената во […]

Сцена

Пронајден е убиецот на Јелена. Полицајците шокирани – „долго немавме ваков случај во праксата“

Убиецот на пејачката Јелена Марјановиќ Крсмановиќ е идентификуван и полицијата знае кој на 2. април ја убил пејачката на насипот Црвенка во Борча.Како што српскиот премиер Александар Вучиќ изјави при […]