Ознака: Јелена Марјановиќ

Сцена

ЈЕЛЕНА ГО ОТКРИЛА „ХОБИТО“ НА СОПРУГОТ: Еве што се случувало непосредно пред смртта!

Пејачката Јелена Марјановиќ (33) од Борча, чие убиство сѐ уште не е расветлено, често се карала со сопругот Зоран зошто открила дека тој тајно се допишувал со други жени, обично […]

Сцена

УМИРАЛА ВО МАКИ: Најнови детали од истрагата за убиството на Јелена Марјановиќ!

Нови детали од обдукцијата на српската пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ. Според најновите траги, таа молела на колена да не ја убијат.На колената на 33-годишната пејачка на Гранд се пронајени неколку […]

Сцена

Шокантно сознание: Јелена на КОЛЕНА молела да не ја убиваат!

Обдукцијата покажува дека петтиот удар  во  главата бил смртоносен!Обдукцијата на Јелена Марјановиќ покажува дека на колената на пејачката  биле забележани неколку ситни гребаници за кои  се претпоставува дека настанале додека […]

Сцена

Се појави клучен сведок во истрагата за убиството на пејачката: Зоран викал по Јелена ден пред исчезнувањето?

Владимир В.(71) од Белград тврди дека ги видел Зоран и Јелена како на 1 април околу 15 часот, ден пред злосторството, жестоко се расправаат на клупата под мостот Газела.Владимир вели […]

Сцена

КАКО ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО ВИДЕ ОВА ДОСЕГА: Оваа трага ќе го открие убиецот на Јелена!

Извор близок на истрагата за убиството на Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ, тврди дека полицијата повторно влегла во домот на семејството Марјановиќ и земала отисоци и пронашла траги од крв на една од […]

Сцена

ЗОРАН МАРЈАНОВИЌ Е ФАТЕН ВО ЛАГА: Сопругот на убиената Јелена лажел дека неговата ќерка…

Сведоците, коишто досега се испитани во полициска станица, ги негираа пред инспекторите тврдењата на Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, дека на насипот се наоѓал заедно со ќерката […]

Сцена

Марјановиќ веќе ја заборавиле Јелена: Зорица сама на гробишта, Зоран повеќе не доаѓа?!

Никој од членовите на семејството Марјановиќ, сопругот Зоран, свекорот  Владимир, свекрвата Зорица и деверотМилош не одат на гробот на свирепо убиената пејачка Јелена Марјановиќ.Имено, екипа на српски Информер го поетила […]