Ознака: Јелена Марјановиќ

Сцена

Три месеци од убиството на Јелена Марјановиќ: Рада се доселила во Борча кај Зоран

Рада Матиќ(35), негователката од Виена, видена е во  Борча во близина на куќата на семејството на убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33).Рада Матиќ за новинарите на српски „Ало“ потврдила дека изнајмила […]

Сцена

ПОЛИЦИЈАТА ОДЛУЧИ ДА ПРЕСЕЧЕ: Наоѓањето на убиецот на Јелена наскоро…

Сослушувањето во полиција на Владимир Марјановиќ е новата тактика за разрешување на убиството на Јелена за кое нема никаква трага веќе 4-ти месец.Во полицијата велат дека Владимир е најслабата алка […]

Сцена

ТРИ МЕСЕЦИ ПО УБИСТВОТО НА ЈЕЛЕНА: Ова се случи на гробот на пејачката!

Споменикот во близина на местото каде на 3. април е пронајдено телото на Јелена Марјановиќ, е зараснат во трње. Багремот и тревата толку пораснале, што местото на насипот скоро и […]

Сцена

Јелена убиена во шума, па фрлена во каналот: Дали полицијата е се поблиску до убиецот?

Постојат одредени траги  кои  укажуваат на тоа дека Јелена со убиецот кого го познавала заминала кон обиколницата, за потоа да се вратат повторно кон каналот во шумата, го поминале мовчето […]

Сцена

МАЈКАТА НА УБИЕНАТА ЈЕЛЕНА ЗА ЉУБОВНИОТ ТРИАГОЛНИК: Не знам дали Инди е заљубена во Зоран, но таа на мојата ќерка…

Зорица Крсмановиќ, мајката на монструозно убиената пејачка Јелена Марјановиќ (33), последните денови постојано се преиспитува дали убиството на нејзината ќерка е наместено или станува збор за грешка.Ова го тврди нејзината […]

Сцена

КЛУЧНИОТ ДОКАЗ ЗА УБИСТВОТО СЕ КРИЕ ВО ТЕЛЕФОНОТ НА ЗОРАН: Што кријат пораките на Јелена?

Полицијата се сомнева зошто сите пораки од телефонот на Јелена Марјановиќ се избришани, особено за оние кои ги разменувала со сопругот Зоран Марјановиќ.Постои можност да се реконструираат пораките, што би […]

Сцена

„Јелена ја убил или сопругот или љубовникот, друга можност не постои“

Во  случајот на убиството на Јелена Марјановиќ една работа е апсолутно неспорна, а тоа е дека се работи  за злосторство од страст“, уверен е криминологот Зоран  Николиќ.Познатиот криминолог Златко Николиќ […]

Сцена

МАЈКАТА НА УБИЕНАТА ПЕЈАЧКА ЖИВЕЕ ВО СТРАВ: Се затвора во куќата и секогаш кога ќе заѕвони телефонот…

Зорица Крсмановиќ, мајката на убиената Јелена Марјановиќ Крсмановиќ, во последниве денови живее во голем страв, пренесува Информер.Зорица повеќе не седи во дворот, почнала да ја заклучува портата, а на повиците […]