Ознака: јутјуб

Сцена

Цец доби конкуренција: Анастасија сними песна, а кога ќе видите колку прегледи има за неколку часа ќе се онесвестите

Ќерката на најпознатата балканска пејачка Цеца за прв пат ја оствари својата најголема желба. Имено Анастасија Ражнатовиќ вчера ја промовираше својата прва песна и спот за песната „Совршен пар“.  […]

Видео

Урнебесен ВИЦ на Тони Мухајловски – Ловџии и тунел

Познатиот Македонски актер Тони Михаловски пред неколку години сними видео вицеви кој беа поставени на youtube, целиот проект се викаше ДУХОВИТ. Видеата кој беа постевени на каналот на Духовит, првилекоа […]

Видео

Таа буквално е коски и кожа: 12-годишно девојче не јадело со денови, па завршило во болница!

Еугенија Куни (22) е блогерка која со својот анорексичен изглед збуни милиони фанови. Нејзината ситна фигура изненади многумина.Нејзините фанови покренале петиција со која бараат од Јутјуб да се отстрани нејзиниот […]

Технологија

Јутјуб повеќе нема да биде да биде ист: Засекогаш ќе се смени начинот на кој ќе се гледаат видеа!

Јутјуб планира да го смени начинот на кој ги гледаме видеата на мобилните телефони – со помош на нова мобилна апликација со називот Јутјуб Гоу.Станува збор за апликација која би […]