Ознака: јутјуб

Видео Сцена

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога. Во ова време кога се се прави од дома Лозано со својот бенд направи одлична верзија на неговата „Километри“. Одлично е снимено. […]

Култура

МОБ ќе ни прикажува балетски претстави и опери онлајн – прва на онлајн репертоарот е „Лебедово езеро“

МОБ ќе ни прикажува балетски претстави и опери онлајн – прва на онлајн репертоарот е „Лебедово езеро“ ОПЕРА И БАЛЕТ ВО ВАШИТЕ ДОМОВИ! Почитувани пријатели и соработници,  љубители на оперската и […]

Технологија

ЈуТјуб го намали бројот на претплатници, ова се новите измени

ЈуТјуб почна со масовно бришење на „ботовите“, како и каналите кои содржат насилна содржина. Голем број популарни корисници на ЈуТјуб забележале дека значително е намален бројот на претплатници на своите […]

Технологија

Јутјуб воведува нови правила, популарните јутубери збеснаа!

Некои од најпопуларните јутубери негодуваат против компанијата, откако им било кажано дека поради новите правила, нивните канали ќе останат без верификација. Јутјуб објави дека ќе ги заостри своите барања за […]

Технологија

„Гугл“ нефункционален во поединечни делови од светот

Во делови на Северна Америка и Европа вчера е регистриран пад на многу сервери на „Гугл“. Голем број на корисници пријавиле дека не функционираат „ЈуТјуб“, „Џимејл“, „Аналитикс“, „Драјв“, „Снепчет“, „Нест“ […]

Технологија

Проблеми при користењето на ЈуТјуб

Корисниците на еден од најпопуларните интернет страници – ЈуТјуб – пријавија за проблеми при користењето од ноќеска. Тоа го потврди и сајтот Даундетектор (Downdetektor), кои следат работа на популарните интернет […]

Вести Свет

„Јутјуб“ брише профили со песни означени како „македонски” (macedonian)

Најпопуларниот видео сервис на Интернет започна да брише профили кои објавуваат песни во коишто во насловот или во таговите го има зборот македонски или macedonian. Според „Јутјуб“ причина за бришењето на […]

Технологија

Ви пречат рекламите на ЈуТјуб? Воведени нови промени кои нема да ви допаднат

На голем број луѓе им пречат рекламите кои се појавуваат на почетокот на прикажувањето на некое ЈуТјуб видео, поради што оваа видео платформа најави промени кога станува збор за рекламите […]