Ознака: љубов и секс

Љубов и секс

Секс кој може да биде многу опасен за мажите

Сексот е здрав, прави да се чувствуваме подобро, дури и да изгледаме подобро. Меѓутоа, новото истражување покажува дека не е сосема така… Редовните сексуални односи на постара возраст можат да […]

Љубов и секс

Машки изговори за некористење на кондом и како да одговорите на нив

Колку и да е шармантен, секси и неодолив, ако партнерот одбива да стави кондом пред сексуален однос, најдобриот ваш избор е да му одолеете да искушението и да ја одложите […]

Љубов и секс

Што се случува со вашиот организам кога ќе се напиете Вијагра

Потенцијата и намалената сексуална активност се еден од најчестите машки проблеми. Кога потенцијата ќе се намали, мажите често ја губат својата самодоверба и запаѓаат во депресија.Истражувањата покажуваат дека половина од […]

Живот

Исповед на очајна мајка: Ќерка ми ја изгуби невиноста на 14 години, а потоа…

Сега кога ќе погледнам наназад, апсолутно се обвинувам за се. Сопругот алкохоличар не остави мене и мојата ќерка кога имаше 8 години. Барајќи работа и начин да преживеам, не успеав […]

Љубов и секс

Очаен татко: „Својата нова жена ја фатив во кревет со мојот син!“

Љубовните односи често се полни со турбулентни настани, а многу од нив понекогаш делуваат целосно нереално. Такви се и настаните од потресното писмо кое за британски таблоид го испратил еден […]

Љубов и секс

Видео: Заклучете му го пенисот и спречете го да ве изневерува!

За сите оние кои се сомневаат дека момчето, свршеникот или сопругот има потенцијал да стане вистински швалер ова е вистинско решение.Станува збор за појас всушност некој вид на затка. Но, […]

Љубов и секс

3 правила за незаборавно задоволство

Древниот текст Кама Сутра во себе крие многу тајни на сексуалното задоволство. Во продолжение, прочитајте ги трите најбитни совети кои ќе ја разгорат страста во Вашиот сексуален живот.Многумина ја доживуваат […]

Љубов и секс

Саманта е ескорт дама и открива пет работи кои мора да ги знаете за вашиот маж

Ескорт дама од висока класа Саманта, открива она што е потребно на мажите, а жените забораваат на тоа.Таа го знае тоа најдобро, бидејќи заработува токму од тоа, дава на мажите […]

Љубов и секс

3 непотребни секс грижи кои ги има апсолутно секоја девојка

Кога водите љубов со вашето момче едноставено препуштете се на атмосферата и заборавете на овие работи бидејќи тој апсолутно не размислува за нив. Колку повеќе обрнувате внимание на овие работи […]

Љубов и секс

Утре вечер направете го овa за да ви тргне во љубовта

Ритуалот за љубовта е прилично моќен во периодот на Младата Месечина. Ако сакате да привлечете љубов земете еден лист хартија и парче јаглен. Чекајте ја месечината да се појави на небото, […]