Ознака: љубов

Занимливости

Пингвините се вистински пример за љубов: Секогаш се радуваат кога ќе го здогледаат партнерот, а најмногу се приврзани за своите младенчиња

Кога би барале примери за љубов помеѓу животните, експертите без размислување би ни ги препорачале пингвините. Преубавите птици од Антарктикот не летаат, но за топлина, нежност и искажување емоции знаат […]

Живот

Кога ќе сфатиш дека личноста којашто ја сакаш не ти ја возвраќа љубовта…

Првиот момент кога ќе сфатиш дека личноста којашто ја сакаш не ти ја возвраќа љубовта е секогаш шокирачки момент. Иако, препознавањето на фактот дека некој не ве сака, во ниту […]

Живот

Љубовта меѓу братучедите: Тие ни се пријатели кои ни доаѓаат како подарок од семејството

Братучедите се луѓето во нашиот живот кои ни стануваат добри пријатели, а кои не ги бираме како останатите пријатели. Со нив, уште од детството се смееме многу, уживавме и го […]

Занимливости

МАЛО ДЕВОЈЧЕ СЕКОЈДНЕВНО ГО ЧЕКА УЧИЛИШНИОТ АВТОБУС ЗА ДА ГО ПРЕГРНЕ СВОЈОТ БРАТ

Ова девојче има навистина посебна дневна рутина! Таа секојдневно го чека својот постар брат да се врати од училиште со единствена цел – да го прегрне! Погледнете ја само колку […]

Љубов и секс

Доколку ги правите овие нешта, никогаш нема да завршите во несреќна врска

Речиси сите познаваат барем една личност што едноставно знае како да ги одбира партнерите. Секоја врска на оваа личност е прекрасна, а партнерот се однесува кон неа навистина добро. Па, […]

Љубов и секс

Не ја мешајте љубовта со љубомората: Предупредувачки знаци дека имате работа со партнер кој сака да ве контролира

Доколку се препознаете во продолжение на статијата, не размислувајте, туку реагирајте! Постојано ѕвонење проверување каде сте и со кого… и сличното однесување, на почетокот може да делува како доказ за […]

Љубов и секс

6 чекори кои треба да ги направите по раскинувањето врска

Иако раскинувањето на врска е честа појава, за жал постојат многу лоши совети кои драстично можат да го уназадат вашето закрепнување, па немсто да продолжите понатму во животот – може […]

Љубов и секс

Знаци кои докажуваат дека врската ве исцрпува: Дали и вие ги забележувате?

Секој разговор ви претставува напор, а повеќе не ви се смешни ниту заедничките шеги. Се чувствувате исцрпено и најмногу уживате додека сте сами со себе. Не ве радуваат заедничките планови […]