Ознака: љубов

Љубов и секс

6 знаци дека сте заљубени во најдобриот другар/другарка

Филмот „Always Be My Maybe“ е еден од најпопуларните на Netflix откако имаше премиера на стриминг платформата. Љубовната приказна за двајца другари од детството чии животни патеки повторно ќе се […]

Љубов и секс

Како изгледа вистинската љубов зад затворени врати?

Љубовта отсекогаш била една од најголемите инспирации за уметниците. Илустраторката Аманда Олеандер од Лос Анџелес одлучи пред својата публика да ги покажува емоциите и настаните нефилтрирани, неразубавени, баш онакви какви […]

Љубов и секс

Тие се навидум обична брачна двојка, но нивната љубов е неморална и противзаконска – дознајте зошто

Американката Деби Зутант (51) по 15 годишна тајна врска се омажи за својот полубрат Џо (38). Иако имаат ист татко и исто презиме, Деби и Џо не се познавале до […]

Занимливости

За оваа приказна зборува светот: Се заљубила во бездомник кој ѝ го променил животот

Британката Кејти Никол го запознала својот партнер Џон Хонс додека бил бездомник. Таа вели дека тоа било моментна хемија. -Веднаш се „споивме“, изгледаше така искрено… Нашата врска стана многу, многу […]

Живот

Не можеш да ја брзаш љубовта, ќе те најде кога ќе бидеш подготвена

Куполата на џамијата „Нурјагди“, изградена пред 19 години во областа Пурсаклар во Анкара, исто толку време е дом на штрковите коишто внимателно си го чуваат, заедно со одговорните лица за […]

Живот

Овие три хороскопски знаци ги очекува незаборавно љубовно лето- а овој знак ќе го каже дури и судбоносното „ДА“

Хороскопот открива кои три знаци ќе имаат највеќе успех во љубовта за време на најтоплите месеци во годината. Во текот на лето 2019 година, личностите родени во овие три знаци […]

Сцена

После приказните за развод, Карлеуша на сите им ја затвори устата и покажа дека љубовта со Душко цвета

Додека јавноста на големо дебатира дали Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат, подгреани од приказните за нивните проблеми, чија основа е аферата со Огњен Врањеш, Карлеуша на сите им […]

Љубов и секс

Што е сродна душа?

Сродна душа не е некој што ве прави целосни. Не, сродната душа е личност која ве инспирира да бидете целосни самите за себе. Сродната душа е личност која никогаш нема […]