Ознака: љубов

Љубов и секс

Пет начини на кои интернетот ги промени нашите љубовни врски

Порано беше многу едноставно. Ќе запознаеш дечко, ќе размените броеви и ќе одите на кафе – готово. Денес интернетот ги комплицира работите. Иако сме зависни од него и го сакаме, […]

Љубов и секс

Кога пријателството се претвора во љубов

Дали има меурчиња под површината, дали можеби под совршеното пријателство се крие совршена љубов?Поминавте толку многу среќни мигови заедно со него, воопшто не е ни чудно да се родат взаемни […]

Љубов и секс

Четириесет секс лекции кои треба да ги научите до 40-та година од вашиот живот

Без разлика на годините, голем дел од жените се секогаш и сеуште девојчиња во душата особено кога би станало збор за постојаната табу темата, секс. Стареењето и растењето е неопходно […]

Љубов и секс

Русокосите повеќе не се во мода, мажите преферираат бринети

  Фактот дека господата преферираат блондинки секогаш бил непобитна вистина, исто како дека небото е сино, а тревата зелена. Но новото британско истражување покажува дека мажите одамна го промениле вкусот […]

Љубов и секс

Златни правила за луд секс

  Психијатрите нудат седум совети за надминување на овие препреки, а крајниот резултат од нив треба да биде квалитетен и забавен сексуален живот… Не се откажувајте од она што ви е потребно- Жените се […]