Ознака: 2018

Мода

Ова е најубавиот фустан од црвениот тепих во 2018

На „модниот Оскар“ одржан во Лондон, неодамна се прогласени најдобрите дизајнери и модели на годината, а избран беше и главниот фустан за 2018 година. Мислењето на експертите од модната индустрија […]

Вести

Глобалниот долг постигна рекорд на сите времиња и е во вредност од 184.000.000.000.000 $

Долгот на светот моментно надминува 86.000 долари по лице во просек, според Меѓународниот монетарен фонд (ММФ). САД, Кина и Јапонија се првите три глобални должници, кои сочинуваат повеќе од половина од […]

Занимливости

Како до вистинско празнично уживање за крајот на 2018-та

Празниците се на прагот. Новогодишните забави со пријателите, семејството, колегијалните собири, Божиќни коктел забави и многу, многу вкусна храна. Доколку внимавате на овие неколку препораки, ќе имате прекрасни новогодишни празници, […]

Технологија

Топ 10 пребарувања на Гугл во 2018 година

Резултатите покажаа дека луѓето ширум светот масовно пребарувале вести за трагедиите во светот, како што се смртта на Ентони Борден, Кејт Спејд и уште неколку други познати личности, но честопати […]

Живот

ВМО – 2018. четврта најтопла година

Годинава што изминува е четвртата најтопла година откако е започнато со мерењата на температурите кон средината на 19-от век, соопшти денес Светската метеоролошка организација (ВМО). Агенцијата на ОН наведува дека во […]

Вести

2018 четврта најтопла година

Тековнава 2018 е четвртата најтопла година од почетокот на мерењата на температурите кон средината на 19-от век, соопшти денеска Светската метеоролошка организација (ВМО). Агенцијата на ОН посочува дека во последниве […]

Мода

3 модели на блузи што ќе ја одбележат оваа сезона

Нема сомнеж дека класичните црни и бели блузи се неизбежен дел од шкафот на секоја девојка, бидејќи лесно се комбинираат, практични се и соодветни за сите видови настани. Но, одвреме-навреме, […]

Вести

Понеделник неработен-Колку продолжени викенди ќе има во 2018 година?

Понеделник, први јануари 2018 година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.Уште на самиот старт на годината, Бадник се паѓа во сабота, што значи дека денот и онака […]