Ознака: Apple

Технологија

„Епл“ го намалува производството на „ајФон“ за 10 отсто

„Епл“ побара од своите партнери на крајот од минатата година да го намалат производството на паметни телефони за 10 отсто од планираниот обем во првиот квартал од 2019 година, сопшти […]

Технологија

Apple ќе ја намалува цената на новите Ајфони…

Поради помалата побарувачка од очекувањата, Apple на јапонскиот пазар најверојатно ќе ја намалат цената на новиот iPhone XR, а слични намалувања се очекуваат и на останатите пазари. Побарувачката за новите […]

Занимливости Технологија

Најновиот и до сега најголем мобилен на APPLE ќе се вика IPHONE XS

Претставувањето на новите Apple модели ќе се одржи на 12 месецов во Купертино, седиштето на компанијата. Радосна вест за зависниците од мобилни телефони, а новина е и тоа што ќе […]

Технологија

Ќе добие ли “Apple” казна поради полначот за Ајфон?

Европската секретарка за натпреварување на пазарот, Маргарет Вестагер веќе во неколку наврати нагласи дека не ја плашат големите светски компании и дека не ѝ претставува проблем да влезе во директен […]

Технологија

Погледнете како ќе изгледа новиот iPhone 7

Остануваат уште неколку дена до јавното претставување на најновиот iPhone, а последни фотографии ја подгреваат ситуацијата.Како и секоја година, Apple ќе го претстави на пазарот на технолошки гаџети следниот подобрен […]

Технологија

ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОГРЕШНО ГО ПОЛНИТЕ МОБИЛНИОТ: Еве зошто батеријата кратко ви трае!

Полнењето на литиум-јонската батерија од смартфонот во кратки интервали може да го подобри нејзиното траење, додека оставањето на телефонот да се полни и откако 100 проценти е наполнет, е лошо […]