Тепачка на ул„Македонија“

Loading...

Менаџерот на кафе-барот „Студио 54“ бил претепан доцна синоќа од сопственикот на локалот и од обезбедувањето. МВР соопшти дека синоќа околу 23.00 часот било пријавено дека на ул„Македонија“ во кафе бар „Студио 54“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир, при што било констатирано дека 16-годишно лице од Скопје, вработен како менаџер во локалот физички бил нападнат од сопственикот на локалот, од лицето за обезбедување и од едно лице вработено како келнер во локалот.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
 МВР соопшти дека синоќа околу 23.00 часот било пријавено дека на ул„Македонија“ во кафе бар „Студио 54“ дошло до нарушување

loading...