Терорист со багер прегазил човек и потоа превртел автобус

Неколку часа подоцна, наоружениот напаѓач отворил оган врз еден војник и го ранил во близина на Еврејскиот универзитет. Полицијата вели дека напаѓачот потоа избегал со својот мотор.Во нападот врз еден градски автобус во Ерусалим загина еден човек. Палестинецот возејќи багер најпрво удрил еден градежен работник кој починал на лице место. Потоа се залетал во автобус кој подоцна се превртел. Во автобусот немаше патници, а тројца луѓе кои се нашле во близина на несреќата се здобиле со полесни повреди.
Полицијата го идентификувала возачот на багерот како Палестинец од источен Ерусалим и го опишала инцидентот како терористички напад. Палестинецот е убиен и телевизиските снимки прикажале како неговото безживотно тело виси од кабината на багерот.
Неколку часа подоцна, наоружен напаѓач отворил оган врз војник, но успеал да избега со својот мотор.
Засега никој не презема одговорност за вчерашните напади во Ерусалим.Во нападот врз еден градски автобус во Ерусалим загина еден човек. Палестинецот возејќи багер најпрво удрил еден градежен работник кој починал на л

Пронајдете не на следниве мрежи: