ТЕШКА СООБРАЌАЈКА на излезот од Гостивар: Загинаа 2 лица

Loading...

Две лица се загинати во страшна сообраќајна несреќа која се случила денеска попладне на излезот од Гостивар, објави „Канал 5“.Во директен судар на две возила „Мерцедес“ со црногорски регистарски ознаки и „Опел Астра“ со охридски регистарски таблички животот го загубиле Ѓ.С. (61) и сопатничката А.С. (28).
Двајцата загинати се сопатници на патничкото моторно возило „Опел“, а возачот со иницијали Н.С. од Кичево на возраст од 30 години со повреди е пренесен во медицинскиот центар во Гостивар.
Во полициската станица Гостивар приведен е возачот на Мерцедесот со црногорски регистарски ознаки кој е на возраст од 55 години од село Раотинце Тетово.
Увидот е во тек, а на патниот правец Гостивар – планински премин Стража, сообраќајот е во прекин.Во директен судар на две возила „Мерцедес“ со црногорски регистарски ознаки и „Опел Астра“ со охридски регистарски таблички

loading...