Торта без печење!

Вкусот е секако неверојатен!Потребно е:
Бисквити Прв крем: 1 литар млеко, 100гр скробно брашно, 100 гр шеќер, 1 ванилин шеќер, 125 гр путер
Втор крем: 500 мл слатка павлака 200 гр чоколадо малку рум
Подготовка:
На дното од помалиот плех за печење наредете ги бисквитите, премачкајте ги со малку млеко измешано со рум. За првиот крем ставете малку млеко да се загрее, додадете малку рум, во друг сад измешајте шеќер и брашно со малку ладно млеко за да добиете глатка смеса, кога млекото ќе зоврие додадете ја смесата и на тивок оган мешајте околу 2 минути, додадете го и путерот додека е топло и потоа прелијте ги бисквитите. За другиот крем на тивок оган загревате слатка павлака во која сте додале сецкано чоколадо, и кога чоколадото ќе се стопи, смесата ја преливате преку првиот крем, оставате да се олади и готово!Потребно е:
Бисквити Прв крем: 1 литар млеко, 100гр скробно брашно, 100 гр шеќер,

Пронајдете не на следниве мрежи: