Торта од две состојки го воодушеви светот!

Да, можно е! Торта од само две состоји, се прави брзо, едноставно, не ви е потребно да бидете махери во кујната и што е најдобро од се има предобар вкус!Состојки:
3 јајца
165г чоколада
Подготовка:
Одвојте ги жолчките од белките
Загрејте ја рерната на 170 степени
Чоколадото исецкајте го на парчиња и стопете на пареа
Со миксер направете шлаг од 3 белки
Кога растопената чоколада ќе се олади, додадете 3 жолчки и добро промешајте
Во чоколадната смеса додадете 1/3 шлаг од белки и добро промешајте
Потоа додадете го целиот шлаг и повторно промешајте
Во калап ставете хартија за печење
Ставете во рерна и печете 30-40 минутиСостојки:
3 јајца
165г чоколада
Подготовка:
Одвојте ги жолчките од белките

Пронајдете не на следниве мрежи: