Трагедија: Мајка ги застрела двете ќерки сред бел ден

Семејна расправија ја натера мајката од Тексас смртно да ги застрела своите две ќерки на улица минатиот петок.42-годишната Кристи Шитс ги застрела своите две ќерки, 22-годишната Тејлор Шитс и 17-годишната Медисон Шитс.
Полицијата изјави дека кога дошле на местото на настанот, застреланите девојки лежеле на улицата. Тогаш полицаецот пукал во осомничената откако одбила да го фрли оружјето на земја. Едната жртва загинала на местото на настанот, а другата на пат кон болница.
Мотивот се уште е непознат, но се верува дека невиденото насилство било поттикнато од претходна расправија. За време на пукањето таткото бил дома, а потоа во шок бил однесен од страна на брзата помош.42-годишната Кристи Шитс ги застрела своите две ќерки, 22-годишната Тејлор Шитс и 17-годишната Медисон Шитс.
Полицијата изјави дека кога до

Пронајдете не на следниве мрежи: