ТРАГЕДИЈА! Момче се исекло на стакло во влез и искрвавило до смрт

Момче старо 12 години од Ниш починало вчера откако искрвавило на смрт по повредување во влез од зграда.Според првичните информации тој се играл со другарот па втрчале во влезот од зградата но несреќното момче удрило со главата во стаклото од вратата и се исекло по вратот, здобивајќи се со фатални повреди на крвните садови.
„Имаше четири момчиња но две втрчаа во влезот. Едно од нив удри во стаклената врата. Истрча од влезот но набрзо падна“, велат станарите од зградата.
Екипата на Итна помош која дошла по повик на граѓаните го пренела момчето во Клиничкиот центар во Ниш , но набрзо им подлегнало на повредите поради големата загуба на крв, велат шокираните станари од зградата.
Трагедијата се случила околу 19 часот, а според првичните информации повреденото момче не живеело во таа зграда.Според првичните информации тој се играл со другарот па втрчале во влезот од зградата но несреќното момче удрило со главата во стаклото од вратата

Пронајдете не на следниве мрежи: