Утре ќе се одигра дерби натпревар помеѓу Макпетрол и Вардар 2014

Утре / 07.03.2015 година, сабота/ ќе се одриграат натпреварите во осмото коло од македонската кугларска лига, со што продолжува вториот дел од првенството.Во рамките на осмото коло ќе се одиграат следните натпревари:
ГТЦ – Хераклеа – почеток 10 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Работнички – Империјал Тобако – почеток 10 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Македонија – 18 Август Адинг – почеток 13 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Вардар 2014 – Макпетрол – почеток 11 часот, куглана во СЦ “Борис Трајковски”, Скопје
Во рамките на осмото коло ќе се одиграат следните натпревари:
ГТЦ – Хераклеа – почеток 10 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје
Раб

Пронајдете не на следниве мрежи: