Утрово е приведена поранешната сопруга на терористот кој го изврши нападот во Ница

Поранешната сопруга на 31-годишниот Мохамед Лахоуа Булел, кој го изврши вчерашниот напад во Ница, во кој се убиени 84 и повредени 174 лица, приведена е утрово и задржана е во полициската станица поради испитување.Полицијата се обидува да го дознае мотивот за нападот како и можноста дека напаѓачот имал соучесници.
Булел бил татко на три деца, по професија бил камионџија и живеел во Ница.
Лицата кои го познаваат велат дека не бил комуникативен.Полицијата се обидува да го дознае мотивот за нападот како и можноста дека напаѓачот имал соучесници.
Булел бил татко на три деца, по профе

Пронајдете не на следниве мрежи: