Вардар ја победи Македонија, утре и останатите натпревари од 12-то коло

Вчера /02.04.2015 година, четврток/ се одигра натреварот помеѓу екипите на “Македонија” и “Вардар 2014”, кој беше и првиот натпревар од 12-коло во Македонската кугларска лига.Во првиот натпревар екипата на “Вардар 2014” рутинирано дојде до победата со максимален резултат од 0:8 над екипата на “Македонија”. Со оваа победа екипата на “Вардар 2014” се зацврстува на втората позиција, додека екипата на “Македонија” останува последна на табелата, сеуште без освоен бод.
Останатите натпревари се играат утре /04.04.2015 година, сабота/, каде во кугланата “Мусандра” во 10 часот ќе се одигра дербито на колото помеѓу екипите на ГТЦ, која во борбата за повисок пласман на табелата го пречекува старо-новиот шампион “Макпетрол”. Паралално со нив, на патеките од 1 до 4 ќе се сретнат екипите на “18 Август Адинг” и “Империјал тобако”.
Последниот натревар ќе се одигра во С.С. “Младост” во Битола во 11 часот, каде екипата на “Хераклеа” ќе ја пречека екипата на “Работнички”.
Во првиот натпревар екипата на “Вардар 2014” рутинирано дојде до победата со максимален резултат од 0:8 над екипата на “Македонија”. Со оваа п

Пронајдете не на следниве мрежи: