Ве мрзи да печете пандишпани? Еве една лесна и брза песок торта!

Превкусна и лесна за подготвување…Состојки:
5 пудинзи од ванила со литар и половина млеко
1 маргарин 20 лаж шекер во прав
300 гр ореви 
300 гр плазма 
250 гр кокос
1 шлаг
За одозгора, мелени ореви и бисквити 
Подготовка:
Пудингот се дели на три дела и во во секој од нив, се става во еден орев во друг бисквита и во третиот кокос.
Долниот дел се реди со бисквити па кокос и на крај оревот. 
 
 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
5 пудинзи од ванила со литар и половина млеко
1 маргарин 20 лаж шекер во прав
300 гр ореви&

Пронајдете не на следниве мрежи: