Ви остана бајат леб? Наполнете го со сланина и направете го најфеноменалниот ручек!

Следете ги чекорите во видеото и ќе добиете неверојатен ручекЗа овој вкусен оброк ќе ви биде потребно:
3 ленти сланина сецкани на коцки
½ главица кромид
1,5 чаша павлака
зачин по вкус
1 голема векна бајат интегрален леб
1 чаша рендан кашкавал
1 лажица путер
малку лук, доколку имате млад
За овој вкусен оброк ќе ви биде потребно:
3 ленти сланина сецкани на коцки
½ главица кромид
1,5 чаш

Пронајдете не на следниве мрежи: