Видео: Бугаринот Димитров ја крена на нозе публиката во Вашингтон

Загуби, но на натпреварот остана запаметен по инзвонредниот потег и поен против Томи Хас.Бугаринот Григор Димитров го загуби четвртфиналниот дуел против Томи Хас во рамките од АТП турнирот во Вашингтон.
Димитров го загуби мечот во два сета, кои се играа до тај-брејк, но ете, едно ремек дело и ги собра аплаузите од публиката на трибините која беше воодушевена од потегот на бугаринот.
Хас мака мачеше да го освои мечот против бугаринот Димитров, а моментот каде се случи можеби најубавиот поен на мечот беше во третиот гем, на сервис на Хас, каде Димитров на веле-мајсторски начин дојде до израмнување на 30-30.Бугаринот Григор Димитров го загуби четвртфиналниот дуел против Томи Хас во рамките од АТП турнирот во Вашингтон.

Пронајдете не на следниве мрежи: