Видео: Човек со тестиси тешки 45 килограми!

Loading...

Операцијата за отстранување на џиновските тестиси траела 13 часови и била многу комплициранa затоа што пациентот можел да искрвари до смрт или да остане без пенис.
Американецот Весли Ворен(48) од Лас Вегас, кој имал тестиси кои тежеле неверојатни 45 килограми, успешно е опериран. Имено, тестисите му се отстранети а во моментов полека закрепнува од операцијата.
За среќа операцијата поминала без проблеми.
-Се навикнувам на моето ново тело. Сеуште не сум во можност да се движам колку што сакам или да одам на вечера, но ќе бидам упорен. Ќе се почестам наскоро со огромна вечера- вели Ворен.
Неговата состојба претставува последица од водена течност која му се собирала околу тестисите. Па поради тоа неговиот секојдневен живот бил исклучително комплициран и тежок. Тешко се движел, често мокрел по себе, а некогаш морал да носи и пелени. Имено, Ворен долго време ја избегнувал операцијата поради тоа што можел да умре за време на операцијата.
Погледнете го видеото.Операцијата за отстранување на џиновските тестиси траела 13 часови и била многу комплициранa затоа што пациентот можел

loading...
Loading...