Видео: Доказ дека постои живот после смртта

Во 1991 година, на Пам Рејнолдс и се случиле чудни работи . Таа била подложена на операција за мозочна анеуризма, а во постапката се барало лекарите да ја исцедат сета крв од мозокот.Може да се каже дека таа била буквално мртва,а кога ја реанимирале таа опишала неверојатни нешта. А најчудно од се било тоа што таа се сеќавала и можела да го опише целиот операционен процес.
Доколку сакате да дознаете повеќе, погледнете го интервјуто дадено за Би-би-си во кое се тврди дека Пам го видела Господ.
Видеото може да го погледнете на think.mk
 Може да се каже дека таа била буквално мртва,а кога ја реанимирале таа опишала неверојатни нешта. А најчудно од с

Пронајдете не на следниве мрежи: