Видео: Интересно запросување на матурска вечер во Велес!

Учениците од економското училиште „Јовче Тесличков“ во Велес, вчера ја прославија својата матура. Имено, забавата завршила со предлог за брак, како што пишува Дума.мк.
-Во еден момент кога светлата се изгаснаа, а музиката сопре влезе момче во салата и ја побара својата девојка, матурантка за сопруга. Пред момчето на колена со прстен во рака и пред многубројната публика судбоносното ДА го кажа маурантката. После синоќешното запросување и завршувањето на матурската вечер, двајцата млади ќе се подготвуваат за свадба. Дума.мк го објавува видеото кое денеска беше објавено на социјалната мрежа ФБ од чинот на запросување, објави локалниот портал.Учениците од економското училиште „Јовче Тесличков“ во Велес, вчера ја прославија својата матура. Имено, з

Пронајдете не на следниве мрежи: